РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ГОТОВНОСТІ ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ ПІД ЧАС ВІЙСЬКОВОГО СТАНУ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.31891/PT-2023-1-15

Ключові слова:

підготовка до школи, діти дошкільного віку, підготовка до школи під час військового стану, компоненти готовності

Анотація

У цій статті представлено результати емпіричного дослідження готовності дітей до школи в період військового стану. Це питання є важливим, оскільки під час війни змінюється звичне життя всієї родини: цінності, погляди, стосунки. Вступ до школи – це подія, яка наповнена хвилюванням, радістю та гордістю майбутніх учнів, а батьки зазвичай прагнуть, щоб їх діти вчилися краще за інших і були взірцем для інших першокласників. Як і дорослі, діти хвилюються і переживають перед початком першого класу. Школа для дітей – це новий світ, а дитсадок в свою чергу поступово готував малюків до чогось нового в їхньому житті. З недавніх пір навчання відбувається і в дошкільному закладі, воно характеризується виключно інтелектуальним підходом, тобто йде активний процес накопичення знань дитини про навколишній світ. Дитина вчиться читати, писати, рахувати.

Готовність до школи визначається діяльністю, яка охоплює всі ці навички. Засвоєння знань і навичок дітей дошкільного віку відбувається у веселих заняттях. Визначаючи, чи готова дитина до школи, вона не вимірюється формальними ознаками, рівнем розвитку таких навичок, як читання, письмо, рахунок тощо. З ними дитина ще може мати правильний механізм розумової діяльності. Як показує практика, формування та об’єктивне оцінювання необхідного рівня шкільної готовності, мотивації та інтелекту неможливе без активної участі педагогів і батьків, а для цього їм необхідно володіти певними знаннями особливостей дітей старшого дошкільного віку, методами підготовки  до школи, а також бути готовими до труднощів, які можуть виникнути при вступі до школи.

##submission.downloads##

Опубліковано

30.03.2023

Як цитувати

РУДЕНОК , А., & ДУДНІК, К. (2023). РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ГОТОВНОСТІ ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ ПІД ЧАС ВІЙСЬКОВОГО СТАНУ. Psychology Travelogs, (1), 147–155. https://doi.org/10.31891/PT-2023-1-15

Номер

Розділ

Статті