НЕРВОВО-ПСИХІЧНЕ НАПРУЖЕННЯ ЯК ЧИННИК ПЕРЕЖИВАННЯ ДЕПРЕСИВНИХ СТАНІВ МОЛОДІ
DOI:
https://doi.org/10.31891/PT-2025-1-29Ключові слова:
нервово-психічне напруження, депресивні стани, симптоми стресу, субдепресія, когнітивно-афективні та соматичні прояви депресіїАнотація
Статтю присвячено теоретичному обгрунтуванню та емпіричному дослідженню депресивних станів молоді та нервово-психічного напруження як одного із головних чинників їх переживання. На підставі здійсненого аналізу емпіричних показників представлено інтегральні результати дослідження феномену нервово-психічної напруги у людей молодого віку із врахуванням симптоматики депресивного стану:
Було підтверджено позитивний кореляційний зв’язок між показниками нервово-психічного напруження, загального рівня стресу та показниками депресії, визначено середній ефект між рівнем нервово-психічної напруги та рівнем депресії, а між іншими показниками – високий. Зростання рівня нейротизму впливає на потенційний розвиток депресивної симптоматики, в свою чергу передбачаючи зростання стресового стану в молоді. Важливим є комплексний підхід у роботі із клієнтами, які мають високі показники нервового напруження та депресії.